AZİZ PLASTİK

INNOVATIVE PLASTIC PACKING

TARİHÇE

Firmamız 1968 yılında İsmet Akın tarafından Akın madeni eşya ismi ile metal eşya üretimi amacı ile kurulmuştur.  1976 yılında aile şirketi olarak Akın Madeni Eşya Ve Plastik San. Koll. Şti. adı altında plastik imalatı ve kalıp imalatına başlamıştır. Küçük pazarda başlayan ticaret hayatımız, daha sonra Doğu sanayi sitesindeki fabrikamızda 30 yıl devam ettikten sonra 2014 yılı içerisinde şu anda bulunduğumuz Avcılardaki fabrikamızda Akın Plastik ve Aziz Plastik olarak devam etmektedir.

                Metal eşya imalatı ile başlayan yolculuğumuz kalıpçılık alanında uzmanlaşma ve en sonunda plastik ambalaj alanındaki uzmanlığımız ile bugünkü noktamıza ulaştı.

                Uzun yıllar sadece kalıp ve plastik kapak imalatı yapan Aziz Plastik son 10 yıldır plastik şişe ve plastik kavanoz alanlarında kalıp yatırımlarını hızlandırdı. Kalıp çeşitliliğimizin artması ile makine parkurumuzda tamamen yenilendi ve yeni makine yatırımları ile bu günkü seviyesine gelmiştir.

                Aziz plastik olarak şu anda Avcılarda 3.000 metrekare kapalı alanda kozmetik, sağlık ve gıda sektörlerine yönelik ambalaj üretim hizmetini vermekteyiz.

Ülkemizde kozmetik ambalaj üretimi yapan ilk beş firma arasında bulunmaktayız. Fabrikamız bünyesinde ki kendi kalıp atölyemizde, en yeni kalıplarımızı üreterek, serigraf baskı, ve etiketleme hizmetlerini de vermekteyiz. Böylelikle müşterimiz sadece ürününe uygun ambalajı seçmekte devamında, kendisine bitmiş sadece dolum yapabileceği ambalajı teslim edilmektedir. Bu hizmeti ülkemizde yapabilecek nadir firmalardan biriyiz. Bununla birlikte artık artan rekabet şartlarında ambalaj çok daha önemli bir alana taşındı. Rafta ürünün seçilebilmesi ve satış rakamının artması ambalaj ve tasarımı ile çok yakından ilişkili. Firmaların kendilerine has özelliklerini yansıtan tasarımlarda ambalajlara ihtiyaçları oluştu. Bu eğilimi biz önceden tespit edip en modern ve güncel trendler de tasarımlar ile 5 yılda 600 adedin üzerinde kalıp ürettik. Bu anlamda da sektörde en önde gelen firmalar arasındayız.

                2019 yılı ARGE birimimiz araştırmalarına devam ediyor. Ambalajlarda yeni trendleri belirledik. Pet ve yeni tasarımlar konusuna daha fazla eğileceğiz. Makine parkurumuz 2019 yılında daha da artacaktır. Aziz Plastik olarak, Vizyonumuz ve Misyonumuz çerçevesinde lider firma olma mücadelemiz artarak devam edecektir.      

MİSYONUMUZ

Üretimde birinci sınıf kaliteyi yakalayıp,  baskı, sleeve giydirme, etiketleme dahil, tüm ambalajlama süreçlerini tamamlayarak en üst düzeyde tedarik hizmeti sağlamaktır.

VİZYONUMUZ

Türkiye’deki en yeni, en modern ve en çağdaş çizgide ambalaj tasarımlarını yaparak, ambalaj konusunda öncü, lider ve gündemi belirleyen firma olmaktır.

yönetim kadromuz

genel müdür

AZİZ ÖZAY

MUHASEBE MÜDÜRÜ

ERKAN YILMAZ

FİNANS MÜDÜRÜ

TAMER BAYSAL

SATIŞ VE SATIN ALMA YÖNETİCİLERİ

SEVCAN DEMİR-EMİNE TOPRAKÇI

AZiZ PLASTİK KALIP SANAYİ VE DIŞ TİCARET LTD.ŞTİ.

Ambarlı Dolum Tesisleri Yolu Cihangir Mahallesi Şehit Murat Altıntaş Sk. No:17/b Avcılar - İSTANBUL / TÜRKİYE

 

Telefon 1
+90 (212) 552 40 66

Telefon 2
+90 (212) 422 40 80

Faks No:
+90 (212) 552 04 79

9 + 8 =